Alternativy pro Uložto 2024

Pryč jsou doby, kdy jsme museli trávit hodiny hledáním stránek s neomezeným počtem stažení. V labyrintu internetu se objevuje stále více služeb, které vás při stahování neomezují ani časově, ani datově. Některé z nich nabízejí některé své služby zdarma, jiné umožňují stahovat nebo sledovat filmy za malý poplatek.

alternativy ukládání

Uložto se mění - jaké jsou náhrady?

Sdílíte obsah? Každého zkušenějšího internetového nadšence okamžitě napadne známý web Ulož.to, ale k Ulož.to existuje řada alternativ. Ulož.to nedávno oznámilo, že prochází výraznou změnou a dostupnost filmů, seriálů a dokumentů na internetu bude výrazně omezena. Bodem zlomu pro Ulož.to byl prosinec 2023, od tohoto data již Ulož.to neumožňuje široké sdílení a vyhledávání obsahu mezi uživateli. To znamená, že se zobrazí pouze obsah, který byl do úložiště nahrán. Není tedy již možné stahovat videa a další dokumenty z obrovské databáze, která se zde v průběhu let rozrostla. Více jsme o této změně psali v článku. Uloz.to můžete nadále používat jako úložiště pro své vlastní soubory. Zajímá vás, které další weby nabízejí stahování obsahu?

Alternativy pro Uložto 2024

1. FastShare

snímek obrazovky fastshareJak název napovídá, jedná se o web, který nabízí rychlé stahování a sdílení souborů. Velkou výhodou oproti Uloz.to je možnost stahovat více souborů najednou (u bezplatných účtů). To vše bez omezení výběru filmů nebo jiných souborů. Fastshare má také možnost stahovat hudbu nebo audioknihy zdarma. 

Databáze výsledků je opravdu bohatá, a pokud hledáte konkrétní film, pomůže vám například žebříček nejstahovanějších filmů a informace o novinkách. Stahování filmů je navíc velmi pohodlné, bez nutnosti zadávat kódy nebo hesla. Rychlé stahování je mnohem levnější než na Uloz.to.

Odhadovaná návštěvnost webu: 1 200 000 / měsíc *

Odkaz: FastShare.cz

2. Sosač TV (Streamuj.tv)

sosac-tvSosač TV je skvělým řešením pro sledování bezplatných online filmů prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu, ale v ceně máte také doplněk KODI, který si můžete nainstalovat do televizoru a sledovat obrovskou databázi filmů a televizních pořadů na různých zařízeních. Obsah Sosače je propojen s vaším účtem na Streamuj.tv. Sledování filmů online zdarma zde sice není možné, ale za cenu přibližně 50 - 70 Kč měsíčně (cena patří k nejlevnějším) můžete přistupovat k tisícům filmů a televizních pořadů. Musíte si předplatit prémiový účet na Streamuj.tv a pak můžete sledovat obsah na všech svých zařízeních a na Sosac.tv. Po zaplacení malého poplatku můžete sledovat filmy bez přerušení.

Odhadovaná návštěvnost stránek: 70 000 / měsíc *

Odkaz: Stream.tv (nutná registrace) - pak můžete sledovat filmy na Sosac.tv

3. Sledujteto.cz

Následujte tento odkazSledujteto je kvalitní úložiště, které se specializuje na online videa a filmy. Těžko jsme hledali populární film nebo seriál, který by nebyl v databázi tohoto projektu. Co bereme jako výhodu, je minimum rušivých prvků v designu webu. Jednoduše zadáte, jaký film nebo seriál vás zajímá, a okamžitě dostanete výsledek - rychlost a efektivita vyhledávání nemá konkurenci. Stejně jako mnoho konkurentů nabízí Sledujteto dvě možnosti: sledování videí zdarma - připravte se však na přerušování a vložené reklamy každých zhruba 5 minut - nebo prémiový účet, který stojí přívětivých 4,99 €/měsíc. Existuje také možnost slevy, a pokud si zaplatíte například na rok, dostanete se na částku 3, 50 €/měsíc. To je přátelská cena za tisíce filmů a seriálů.

Odhadovaná návštěvnost webu: 2 200 000 / měsíc *

Odkaz: Sledujteto.cz

4. Prehraj.to

Pokud hledáte stránky zaměřené především na sledování filmů a televizních pořadů, Prehraj.to pro vás může být tou správnou volbou. Na této stránce nenajdete ani jiné soubory než videa.

Sledování filmů je pohodlné a bezplatné, přehrávač je intuitivní a reaguje poměrně rychle. Stejně jako jeho konkurenti nabízí Prehraj.to placený program, který vám dává možnost sledovat filmy a seriály ve vysoké kvalitě a bez nutnosti sledovat své kredity. Odemkne vám celou stránku a bez omezení. Prémiová cena je více než výhodná za pouhých 159 Kč /měsíc získáte přístup ke stovkám tisíc titulů bez reklam. Prehraj.to má také kvalitní aplikaci pro Android, kterou pak můžete připojit například přes android TV box a sledovat veškerý obsah na televizi nebo mobilu.

Odhadovaná návštěvnost webu: 4 300 000 / měsíc *

Odkaz: Prehraj.to

5. Datoid

datoid.czDatoid.cz nabízí velmi podobné možnosti stahování jako Ulož.to. Obrovskou výhodou tohoto webu je rychlé stahování, které je v noci o polovinu levnější než u konkurenčních poskytovatelů. Stahovat můžete také filmy nebo hudbu zdarma. Jako vždy se však jedná o pomalejší stahování bez možnosti stahovat více souborů najednou. Placené služby jsou založeny na kreditech, jsou rychlé a pohodlné. Nemusíte se ani obávat, že byste nenašli soubor, který hledáte. Databáze Datoid.cz je více než královská a ceny jejich služeb stojí za vyzkoušení.

Odhadovaná návštěvnost webu: 515 000 / měsíc *

OdkazDatoid.cz

6. eDisk

upravit snímek obrazovkySlouží ke stahování nejnovějších filmů, knih a her. Zdarma můžete stahovat pouze jednou za 24 hodin. Stránka eDisk.cz je docela dobrou náhradou za výše zmíněný Ulož.to. Ostatní služby na webu jsou zpoplatněny kredity, jejichž cena není vůbec drahá.

Obsah eDisku se měsíc od měsíce rozšiřuje a obvykle v ní najdete nejnovější filmy. Pokud tedy nehledáte příliš specifický a vzácný obsah, ale zajímají vás spíše populární hry a oblíbené filmy, edice vám bude stačit. Pokud uvažujete o zakoupení kreditu, cena je přiměřená. Například 80Gb je v současné době v prodeji za 149 Kč.

Odhadovaná návštěvnost webu: 490 000 / měsíc *

Odkaz: eDisk.cz

7. Webshare

Webshare.cz je stálicí mezi internetovými úložišti. Stránky lze částečně využívat zdarma, ale maximum služeb můžete využít až po zaplacení. Bezplatné stahování je poměrně slušné, ale nečekejte závratnou rychlost ani možnost stahovat více souborů najednou. Nevýhodou je také nemožnost stahovat kontinuitu. S placeným programem se rychlost stahování zvýší až na 500 Mb/s a jako bonus získáte prostor pro ukládání vlastních souborů na soukromý disk. Potěšující je také rozsáhlá databáze filmů a kvalitní služba Stream Cinema.

Odhadovaná návštěvnost webu: 3 000 000 / měsíc *

Odkaz: Webshare.cz

8. Sdilej.cz

slideshare

Další český projekt Sdilej.cz patří do rodiny alternativ k Ulož.to. Jeho podoba je velmi podobná eDisku, Fastshare nebo Webshare. Jedná se o webovou stránku, kde můžete stahovat filmy zdarma, ale jak už to tak bývá, má svá omezení. Pokud chcete stahovat zcela zdarma, počítejte s rychlostním limitem 350 Kb/s a nemožností stahovat více souborů najednou.

Pokud neradi čekáte a chcete mít soubory na disku co nejrychleji, mají placené balíčky, které jsou sice drahší, ale velmi velkorysé. Máte možnost si předplatit kredit (jehož platnost nevyprší) nebo si zakoupit neomezené stahování na určitou dobu (měsíce, roky). Po zaplacení účtu je k dispozici i online streamování filmů a seriálů.

Odhadovaná návštěvnost stránek: 1 200 000 / měsíc *

Odkaz: Sdilej.cz

Uloz to alternativy v zahraničí

9. Mega Cloud

Mega NZ není jen služba pro sdílení obsahu, ale také osobní cloud, který dokáže zálohovat váš telefon nebo celý počítač. Jedná se o komplexní přístup, který kombinuje výhody rychlého stahování obsahu z komunity, jako nabízí Ulož.to, ale dokáže vás zastřešit i službami, jako jsou Fotky Google nebo Disk Google.

Vyhledávání sdíleného obsahu, jako jsou videa a hry, však není na samotné stránce Mega veřejně dostupné. Pokud chcete stahovat, musíte hledat na fórech nebo ve vyhledávačích, kterých je spousta. Díky obrovské rychlosti stahování, 20 GB prostoru zdarma při registraci a také rozšířeným možnostem je tato alternativa ve světě velmi oblíbená.

Odhadovaná návštěvnost webu: 530 200 000 / měsíc *

Odkaz: Mega.nz

Filmy online zdarma

Výše uvedené stránky a služby poskytují možnost sledovat seriály a online filmy zdarma, ale sledování může být přerušeno například reklamou nebo časovým omezením; pokud chcete mít nepřetržitý požitek, tyto služby si účtují drobné za měsíční balíčky a na oplátku často získáte databázi větší než mnohé komerční služby. U výše uvedených služeb je také důležité myslet na legálnost obsahu, která není vždy silnou stránkou podobných webů. Záleží jen na vás, na které služby se zaměříte, naším cílem je přinést vám komplexní seznam stránek - alternativ pro Ulož.to, kde můžete stahovat soubory, sledovat filmy online zdarma, nebo za malý poplatek.

*odhadovaná návštěvnost (zdroj: SEMRush) aktualizovaná pro březen 2024

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *