Recenze: Google One

Poslední aktualizace: 15.04.2024

GoogleOne-logo
Rychlost 93%
Funkce 98%
Prostor 88%
Fotografie 95%
Cena / kvalita 94%

Zdarma: 15 GB

Hodnocení: 9 / 10

Google One je jedním z nejoblíbenějších osobních úložiště na světě. Jedná se o soubor několika služeb, jako jsou Fotky Google, Disk Google (Gdrive), Tabulky Google, Gmail nebo Dokumenty Google. Vše se jednoho dne spojilo a vznikl Google One. Služba se dostala na vrchol popularity díky relativně velkému volnému prostoru (15 GB) a vestavěné podpoře online editoru souborů. 

Výhody

 • Poměr cena/kvalita
 • Neomezený přenos souborů
 • Mobilní aplikace 
 • Prostředí PC
 • Tabulky, dokumenty, prezentace a formuláře Google 
 • Vynikající řešení pro domácnosti
 • Vynikající řešení pro podnikání
 • Skvělá úprava fotografií
 • Alba a třídění fotografií
 • Označování fotografií
 • Úprava dokumentů
 • Sdílení a synchronizace
 • Historie uložených verzí souborů
 • Začlenění umělé inteligence

Nevýhody

 • Prostor sdílený všemi službami
 • Jedna služba čerpá prostor druhé
 • Fotky Google už nejsou neomezené
 • Odstraňování neaktivních účtů od roku 2023
 • U placených balíčků bychom v roce 2024 očekávali více prostoru. 

Recenze Fotky Google, Disk Google, Gmail

Oblíbené úložiště Google pro fotografie a další soubory má již několik měsíců omezený prostor. Google samozřejmě neponechal nic náhodě, a protože nechce přijít o své klienty, nabízí jim nový typ úložiště s placeným prostorem. Toto úložiště dostalo příznačný název Google One.

Google One není ve skutečnosti nic jiného než cloudové úložiště společnosti Google, které od roku 2018 funguje na bázi placených služeb.

Technicky se tedy o svá data ani uložené soubory nemusíte bát. Při první registraci služby Google One vás jistě potěší, že jako nový zákazník získáte 100 GB prostoru za pouhé dva dolary měsíčně. Kromě toho lze všechny informace (kontakty, fotografie, zprávy) ze zařízení se systémem Android automaticky ukládat do cloudu. Pokud již využíváte služby Google Drive, stále vám zůstává 15 GB volného místa. Za všechny další služby a rozšíření úložiště si budete muset připlatit podle aktuálních tarifů Google One.

Pozor na nečinnost

Od prosince 2023 Společnost Google se rozhodla upravit své podmínky používání. Pokud je uživatelský účet Google neaktivní více než 2 roky, účet automaticky zcela odstraní.. Který účet je však považován za aktivní? Zejména ten, na kterém čtete nebo posíláte e-maily, používáte Disk Googlesledovat videa na YouTube, vyhledávat na YouTube nebo stahovat aplikace z Google Play. (více informací)

Výhody úložiště Google One

Pokud se vám ceny zdají vysoké, možná vás přesvědčí. další služby, které obdržíte jako bonus. Například se 100 GB prostoru je to nepřetržitá pomoc odborníků Google. Navíc můžete sdílet prostor až se 6 dalšími lidmi. S vyššími programy samozřejmě získáte i lepší bonusy. Velmi výhodné jsou například slevy na nákupy v obchodě Google Store od 3 do 10 % a automatické zálohování kontaktů, zpráv, videoklipů a fotografií v systému Android. Hráče jistě potěší, že při zakoupení místa na Google One získají slevy na online hraní ve Stáních Google. Navíc při zakoupení více než 2 TB prostoru získáte možnost zabezpečit telefon se systémem Android pomocí sítě VPN, kdykoli jste online. 

Fotky Google, Gdrive, Nástroje a Gmail

Služba je jistě jednou z velkých výhod Fotky Google, která patří k nejoblíbenějším na světě. Na Fotky Google můžete nahrát všechny své rodinné fotografie a videa. Fotografie můžete optimalizovat, sdílet, upravovat a označovat. Plná podpora online editorů na způsob Wordu a Excelu tentokrát pod značkou Tabulky Google, Dokumenty Google a Prezentace Google. Rozšířená kapacita pro nejoblíbenější e-mail na světě: Gmail a samozřejmě ukládání dat a dokumentů Disk Google (Gdrive).

Nevýhody úložiště Google One

Hodně bolelo, když Google v roce 2021 oznámil, že přestane nabízet neomezenou kapacitu pro své Fotky Google. Mnoho lidí tento krok odsoudilo a přiznáváme, že právě kvůli tomu začal vznikat náš web. Začali jsme hledat kvalitní alternativu a zrodil se tento projekt. Fotky Google nalákaly miliony uživatelů vyhlídkou, že kapacita (pouze pro optimalizované fotografie) bude neomezená. Strategie se však změnila a nyní, po vyčerpání. sdílený bezplatné úložiště 15 GB budete muset zaplatit nebo stáhnout/odstranit staré fotografie. Určitě bychom ocenili více prostoru, například při platbě 20 eur ročně (1,99 měsíčně) bychom již očekávali více než 100 GB prostoru.

Ceny a kapacita úložiště Google One

Cena Google One (Fotky Google a Gdrive)

Službu Google One můžete používat pomocí stejnojmenné aplikace nebo webového prohlížeče. Pokud máte účet Google, přihlášení je snadné. Jednoduše se přihlaste ke službám Google a poté klikněte na Google One.

Ihned uvidíte, kolik místa právě využíváte. Chcete-li si koupit další prostor, musíte za službu zaplatit kreditní kartou nebo v Google Play. Jak jsme již zmínili, prvních 15 GB je zdarma a 100 GB za měsíční poplatek 1,99 (50 Kč). měsíčně (19,99 € (500 Kč) za rok). Ceny za další prostor exponenciálně rostou, například za 200 GB zaplatíte 2,99. € (75 Kč) měsíčně (29,99 € ročně) a za 2 TB 9,99 € € (250 Kč) měsíčně (99,99 € (2500 Kč) za rok). Maximální prostor, který si můžete zakoupit, je 30 TB za 149 € (3700 KČ) měsíčně. Balíčky jako 200 GB v ceníku na webu běžně neuvidíte, rozšířené ceny uvidíte prostřednictvím svého účtu Google.

Umělá inteligence ve službě Google One (AI Gemini)

Společnost Google přidala v roce 2024 nový balíček zaměřený na umělou inteligenci - jedná se o balíček AI Premium 2 TB - který stojí 21,99 € (550 Kč) měsíčně. V porovnání s běžnou cenou za 2 TB (9,99 € měsíčně) je AI Premium 2TB výrazně dražší (21,99 € měsíčně). Podívejme se, za jaké služby si Google účtuje dvojnásobnou částku:  Získáte přístup k AI 1.0 Ultra, pomoc při psaní v Gmailu a v dokumentech, lepší kvalitu videa v aplikaci Meet. a poměrně nejasně definovanou výhodu: "Špičkový výkon". Výhodou je, že po dobu dvou měsíců můžete tento balíček AI vyzkoušet téměř zdarma.

Google One v mobilu

Google One na PC

Závěrečné hodnocení

Google One se díky svému širokému záběru, mnoha nástrojům a výhodám jistě stane stálicí na trhu. Kvalitní zpracování, vysoká rychlost editorů, ale také synchronizace dokumenty nebo foto ho v celkovém hodnocení řadí vysoko. Z kapacitního hlediska nemusí pokrývat takové služby, jako je např. IDrive (50 TB) nebo G Cloud (neomezený), ale ruku na srdce, kolik lidí reálně potřebuje více než 30 TB, které Google nabízí v nejdražším balíčku? Fotky Google a nástroje pro úpravu souborů jsou pádnými argumenty pro volbu Google One. V roce 2024 bychom však již očekávali větší kapacitu placených programů.