Recenze: Mega Cloud

Poslední aktualizace: 08.03.2024

Rychlost 91%
Funkce 85%
Prostor 97%
Fotografie 92%
Cena / kvalita 95%

Zdarma: 20 GB

Hodnocení: 9 / 10

Pokud hledáte úložiště mimo USA a Evropu, je Mega.NZ pravděpodobně nejlepší alternativou. Jedná se o světoznámou službu z Nového Zélandu, která se v minulosti stala virální především kvůli sdílení pirátského obsahu. Dnes se MEGA začíná stávat spíše cloudovou službou a v průběhu let se z ní stala respektovaná a velmi kvalitní služba pro sdílení fotografií, dokumentů, videí a prostřednictvím jejího klienta můžete dokonce chatovat.

Výhody

 • Rychlost
 • Mobilní aplikace
 • Fotografie v mobilu
 • Složky pro fotografie
 • Přehledné prostředí
 • Tmavý nebo světlý režim na počítači i v mobilu
 • Čtení dokumentů (pdf, doc,...)
 • Integrovaný chat
 • Vysoká variabilita pro tým a rodinu
 • Zabezpečení
 • Cena

Nevýhody

 • Nerozpoznává rozpoznávání obličeje
 • Neumožňuje editaci souborů

Mega Cloud má mnoho výhod. Má kvalitní mobilní aplikaci, která se snaží konkurovat hráčům, jako je např. Fotky Google (Fotografie Google). Právě možnost galerie v aplikaci ocení ti, kteří potřebují využívat cloud jako prostor pro ukládání, ale i prezentaci fotografií. Vynikající aplikace samozřejmě slouží jako nástroj pro okamžité sdílení souborů a dokumentů s přáteli. Nedávno do aplikace přidali také možnost přímé komunikace mezi uživateli.

Nevýhody zmínili bychom nemožnost upravovat dokumenty, chybějící schopnost rozpoznávat obličeje na fotografiích a omezení přenosu dat. Ten je však dostatečně velký a pravděpodobně vás nebude omezovat.

Funkce služby MEGA Cloud

MEGA nabízí vysoké zabezpečení a poměrně solidní úložnou kapacitu. V dnešní době však lidé požadují od cloudu více, a tak MEGA postupně přidává do svého prostředí nové funkce. Jednou z takových funkcí je interní MEGA chat. Je to dobrý nástroj, pokud chcete komunikovat přímo s uživateli a rychle sdílet odkazy na jednotlivé soubory. Text v chatu je šifrovaný a je k dispozici v mobilní i desktopové verzi cloudu.
 
Další zajímavou funkcí je ukládání verzí souborů. Tuto funkci můžete použít, když nechtěně odstraníte starý soubor novým. V takovém případě můžete získat stará data zpět. K těmto problémům dochází například při mazání dokumentů. Každopádně absence produkčních nástrojů, jako je OneDrive nebo Gdrive, je jednou z největších nevýhod služby, ale pokud tyto nástroje pro zpracování dokumentů z cloudu nevyžadujete, je MEGA skvělým řešením.

Ceny a kapacity Mega úložiště

ceny-mega-2024

Obchodní/rodinný plán si můžete nastavit podle svých potřeb.

ceny-mega-2024-biznis

Ceny soukromého skladování patří rozhodně k těm lepším. Již za 4,99 € (126 Kč) / měsíčně máte až 400 GB prostorucož bohatě stačí na základní soubory a dokumenty. Tento prostor postačí i pro standardní focení a nahrávání rodinných fotografií.

V případě podnikatelského plánu (který lze pohodlně využít jako rodinný pokoj) je skvělým prostorem pro rozmanitost baílka. Můžete si nastavit počet uživatelů i velikost balíčku a měsíční limit přenosu dat.

Mega cloud fotografie neoptimalizuje, takže fotografie jsou bez ztráty kvality, což s sebou samozřejmě nese vyšší zatížení kapacity. Nemusíte se však bát, pokud nejste profesionální fotograf, i 200 GB vám vystačí na několik let. Pokud však potřebujete nahrát všechny rodinné fotografie posbírané od všech bratranců a sestřenic a navíc kompletní diskografii svých oblíbených kapel, vždy je tu možnost navýšení balíčku. Dobrou zprávou je, že Mega Storage nabízí také možnost platit na roční bázi, kdy můžete ušetřit 16 % z ceny.

Mega Cloud v mobilu

Mega Cloud na PC

Závěrečné hodnocení

Službu Mega Cloud hodnotíme velmi kladně, často je uváděna jako třetí nejlepší cloud na světě, protože má obrovskou uživatelskou základnu. V jeho prospěch hraje také četnost a velikost aktualizací. Pokud hledáte něco transparentního a bezpečného, nemusíte již déle váhat. Je zřejmé, že tento cloud tu zůstane po mnoho dalších desetiletí a jeho výběrem nemůžete udělat chybu. V roce 2022 bylo aktualizováno prostředí (rozhraní) a tuto změnu je třeba pochválit. Také v průběhu roku 2024 MEGA svůj produkt vylepšuje a přidává vylepšení prostředí i nové funkce.