Recenze NordVPN

Poslední aktualizace: 16.12.2023

nordvpn-logo
Rychlost 85%
Funkce 88%
Počet serverů 98%
Bezpečnost a ochrana soukromí 96%
Cena 93%

Zdarma: 30 dní

Hodnocení: 9 / 10

NordVPN je poskytovatel virtuální privátní sítě (VPN), který uživatelům umožňuje bezpečné připojení k internetu a chrání jejich soukromí. Služba byla založena v roce 2012 v Panamě, což je pro ni velkou výhodou, protože Panama není členem "5/9/14 Eyes Countries" a v Panamě neexistují žádné zákony a předpisy, které by nařizovaly shromažďování a ukládání jakýchkoli uživatelských dat. Sama společnost tvrdí, že údaje jsou u ní v naprostém bezpečí, a na vydání údajů by reagovala pouze na základě soudního příkazu nebo předvolání vydaného panamským soudem. V současné době NordVPN nabízí své služby v 60 zemích světa.

NordVPN je jakýmsi králem služeb VPN. Nabízí silnou ochranu soukromí, 256bitové šifrování, vysokou rychlost streamování a stahování a spoustu dalších výhod, díky kterým je pravděpodobně největší a nejoblíbenější službou VPN na světě. Pojďme se podívat na základní informace o této službě.

Výhody

 • Vynikající ochrana soukromí
 • Více než 5000 serverů v šedesáti oblastech
 • Blokování reklam a malwaru
 • Rychlé streamování (Netflix, Hulu, HBO, Disney+,...)
 • Automatické odpojení v případě ztráty spojení
 • Připojení pro 6 zařízení
 • Servery P2P, Cibulová síť přes VPN, dvojitá VPN
 • Online podpora 24/7
 • Podpora více operačních systémů
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Poměr cena/výkon

Nevýhody

 • Torrenty pouze na některých serverech
 • Pomalejší připojení aplikací a serverů
 • Nechrání před dobrovolným shromažďováním údajů
 • Příležitostně delší aktualizace služeb
 • Vyšší cena s měsíční platbou

Výhody NordVPN

Hlavní výhodou NordVPN je rozhodně silné zabezpečení a ochrana soukromí uživatelů. Služba má 256bitové šifrováníkterý je obtížně prolomitelný a používají ho i vlády po celém světě. Nabízí několik možností silných bezpečnostních protokolů, např. OpenVPN nebo NordLynx. Pokud dojde k výpadku připojení, NordVPN automaticky odpojí vaše zařízení od internetu, aby nedošlo k úniku vašich soukromých dat. Nemusíte se obávat pomalého streamování svých oblíbených pořadů nebo filmů. Dokonce i na vzdálených serverech je rychlost dostatečně vysoká pro streamování v kvalitě 4K. Rychlost je dostatečná i pro rychle stahovat nebo hrát online videohry, ačkoli některé servery budou při hraní her pomalejší. Možnost připojit až šest zařízení Zároveň to někomu může stačit, ale někomu to stačit nebude.

Nevýhody Služby

Nevýhod této služby není mnoho. Ačkoli NordVPN podporuje torrenty, podporováno pouze na některých serverech.. Připojení služby ke vzdáleným serverům obvykle trvá o něco déle, ale to je pochopitelné. Bez ohledu na to, jak je služba zabezpečená, nemůže vás ochránit před dobrovolným shromažďováním údajů.o které vás může požádat například Facebook nebo Google. Zde musíte použít vlastní selský rozum. Co se týče aktualizace, několik uživatelů si stěžuje na její neúspěch a dlouhé trvání. Ačkoli je poměr ceny a výkonu slušný, nejedná se o nejlevnější volbu mezi poskytovateli služeb VPN.

NordVPN Cena

V případě ceny je to poněkud komplikované, protože služba nabízí různé akce v průběhu roku, cena je velmi proměnlivá. Dobrou zprávou je, že prostřednictvím našeho odkazu (navštivte stránky) jsou ceny téměř vždy s nejvyšší možnou slevou.

Společnost NordVPN má k dispozici tři různé cenové plány. Službu si můžete předplatit v měsíčním, ročním nebo dvouletém tarifu. Vzhledem k rychle se měnícímu prostředí v odvětví VPN však nedoporučujeme upisovat se jednomu poskytovateli na dobu delší než jeden rok. Měsíční plán se vyplatí nejméně, protože obvykle platí, že čím delší období si předplatíte, tím méně měsíčně zaplatíte.

 Měsíční plánRoční plánDvouletý plán
Pozadí12,99 € (327 Kč)4,49 € (113 Kč) /m. 2,99 € (75 Kč) /m.
Plus13,99 € (353 Kč)5,49 € (138 Kč) /m.3,99 € (100 Kč) /m.
Kompletní14,99 € (378 Kč)6,49 € (164 Kč) /m.4,99 € (126 Kč) /m.

Test: Rychlost sítě Nord VPN

NordVPN lze snadno nainstalovat a nastavit v počítači i mobilním zařízení. Po instalaci VPN na počítači s Windows jsme se pomocí možnosti rychlého připojení okamžitě připojili k serveru. Ruční vyhledávání serverů je snadné pomocí vyhledávacího pole a ještě snazší je díky dobře navrženému mapovému rozhraní, kde jsou všechny země, kde má NordVPN servery, označeny tečkami. Podívali jsme se, jakých rychlostí služba dosahovala v průběhu jednoho týdne při dojíždění z Prahy v době oběda.

Připojení na místo:Download (stahování)Upload (odeslání)
Asie (Hongkong)219 Mbit/s 18 Mbit/s
Spojené království231 Mbit/s21 Mbit/s
Spojené státy americké (USA)198 Mbit/s22 Mbit/s

NordVPN v mobilu

NordVPN na PC

Závěrečná recenze NordVPN

NordVPN je vynikající volbou pro uživatele, kteří chtějí mít při používání internetu maximální soukromí a ochranu dat. Služba dokáže ochránit osobní údaje, zajistit anonymitu a to vše při skvělé rychlosti a za přijatelnou cenu. Ačkoli má služba několik nevýhod, výhody nad nimi zdaleka převažují.