Recenze: OneDrive

Poslední aktualizace: 15.02.2022

Přehled loga onedrive
Rychlost 88%
Funkce 97%
Prostor 93%
Fotografie 92%
Cena / kvalita 96%

Zdarma: 5 GB

Hodnocení: 9 / 10

Za úložištěm OneDrive nestojí nikdo jiný než světoznámý gigant Microsoft. Toto úložiště patří k největším na světě a vděčí za to především bohaté nabídce funkcí, přístupnosti, ale také díky trikům, jako je integrace do nejrozšířenějšího systému Windows. Pokud patříte mezi uživatele Windows a hledáte řešení pro sebe nebo svou rodinu, OneDrive může být tím správným rozhodnutím.

 

Výhody

 • Poměr cena/kvalita
 • Rodinný balíček až pro 6 osob
 • Neomezený přenos souborů
 • Mobilní aplikace 
 • Kvalitní prostředí PC
 • Office 365 (Word, Excel, Powerpoint)
 • Skvělé řešení i pro firmy
 • Úprava fotografií
 • Alba a třídění fotografií
 • Úprava dokumentů
 • Sdílení a synchronizace
 • Trezor pro dvojí zabezpečení
 • Soubory verze historie

Nevýhody

 • Občasné problémy se synchronizací
 • Drobné závady při sdílení obsahu
 • Fotografie nepodporují rozpoznávání obličeje
 • Podpora nereagovala na připomínky

Výhody úložiště OneDrive

Výhody jsou díky Office nepopiratelné. Pokud se rozhodnete platit 7 eur (176 Kč) měsíčně, získáte kromě 1 TB prostor a kompletní Office 365který obsahuje všechny základní nástroje pro úpravu a prezentaci dokumentů. Jako výhodu můžeme také uvést, že tento kancelářský balík získáte nejen pro online úpravy, ale můžete si jej také stáhnout do svého počítače. Pokud k tomu přidáte další 3 eura, za 10 eur (252 Kč) měsíčně získáte opravdu výhodnou nabídku Balíček Microsoft 365 Family kde můžete tyto výhody znásobit až pro 6 členů své rodiny, komu umožníte přístup, je samozřejmě na vás, všech 6 členů získá kancelářský balíček a 1 TB úložiště pro fotografie a dokumenty.

OneDrive si zakládá na bezproblémové integraci se systémem Windows, ale můžete jej pohodlně používat i v mobilním systému Android. Všechna vaše data budou sdílena a synchronizována mezi zařízeními. OneDrive poskytuje také prostor pro sběratele fotografií, kromě klasického prohlížení do něj Microsoft nově zabudoval i úpravu fotografií. O dokonalé soukromí vašich dat se stará vysoké zabezpečení a funkce Trezor. Zmínit bychom měli i to, že OneDrive je ideálním řešením i pro menší firmy a každý majitel ocení možnost vracet starší verze dokumentů (například pokud něco omylem smažete.).

Nevýhody úložiště OneDrive

Ty je těžké najít, ale rozhodně jsme nebyli spokojeni s občasným problémy se synchronizací fotografií a zejména pomalé načítání fotografií v mobilní aplikaci, které se vyřešilo až přeinstalováním celé mobilní aplikace. Rychlost může být občas problém, ale neplatí to pro všechny stejně, u druhého účtu jsme žádné nedostatky nezaznamenali. Byli jsme zklamáni nulová odezva podpory, uplynul měsíc a my jsme stále nedostali odpověď. Také netrpělivě očekáváme rozpoznávání obličejů u fotografií, ale to už je asi hodně vysoká zakázka.

Ceny a kapacita úložiště OneDrive - Pro domácnosti

Ceny a kapacita úložiště OneDrive - Pro firmy

Cena služby OneDrive je určitě jedním z cenově nejdostupnějších, zejména pokud si vyberete balíček Microsoft 365 Family a budete sdílet 6 TB prostoru se 6 různými účty, a to vše za pouhých 10 € (252 Kč) měsíčně. Tuto cenu můžete ještě snížit, pokud zaplatíte 99 € (2497 Kč) / rok jako jednorázový poplatek. Pokud nevíte, jak používat kancelářský balíček, mohl by vás také zajímat balíček "One Drive Standalone", kde za 2 € (50 Kč) / měsíc získáte 100 Gb prostoru pro své dokumenty a fotografie. Oblíbený balíček Personal pro 1 osobu stojí 7 € (176 Kč) / měsíc a nabízí velkorysý prostor I TB a opět kompletní Office.

Služba Microsoft OneDrive je také skvělým řešením pro podniky a malé firmy. Můžete pohodlně sdílet soubory a složky s kolegy a dokonce máte možnost upravovat dokumenty online a v případě potřeby se vrátit k předchozím verzím, což je užitečné zejména v případě, že někdo něco omylem vymaže nebo se chcete podívat na předchozí data v dokumentech. Jako další krok od Onedrive Business nabízí Microsoft také Sharepoint, který je již firemním řešením pro velké společnosti.

OneDrive v mobilu

OneDrive v počítači

Závěrečné hodnocení

OneDrive není těžké hodnotit, protože je jen velmi málo věcí, které nám vadí, a tento cloud má blízko k dokonalému hodnocení: 10 bodů. V budoucnu mají přibýt různé zajímavé funkce, které jej učiní ještě atraktivnějším, ať už pro firemní, nebo osobní použití. Velký prostor a množství funkcí, možnost vyzkoušet si jej zdarma a perfektní implementace ve Windows z něj dělají jedno z nejlepších úložných řešení na světě. Držme Microsoftu s OneDrive palce, tento nástroj vypadá velmi dobře.