Recenze: G Cloud

Poslední aktualizace: 13.11.2023

Gcloud-logo
Rychlost 81%
Funkce 78%
Prostor 95%
Fotografie 89%
Cena / kvalita 90%

Zdarma: 1 -10 GB

Hodnocení: 8 / 10

G Cloud je moderní online úložiště z Anglie určené především pro mobilní zařízení. Hned v úvodu je třeba napsat, že G Cloud není úložiště společnosti Google. Podle našeho názoru jde o špatně zvolený název, protože záměna s oficiálním Gdrive od Googlu, který patří k nejoblíbenějším na světě, způsobuje zbytečná nedorozumění. Také přiřazení tohoto úložiště je prostřednictvím internetových vyhledávačů velmi obtížné. G Cloud je však poměrně dobré mobilní úložiště, které poskytuje především prostor.

Výhody

 • Poměr cena/prostor
 • "Neomezený" prostor
 • Neomezený přenos souborů
 • Mobilní aplikace
 • Synchronizační zařízení
 • Protokolování SMS, kontaktů a hovorů
 • Šifrování pomocí 256 AES 

Nevýhody

 • Prostředí počítače je nepřehledné
 • Rychlost by mohla být lepší
 • Fotografie mají pouze základní funkce
 • Málo možností přizpůsobení
 • Absence sdílení rodiny

Výhody služby G Cloud jsou především v ceně a prostoru. G Cloud nabízí 3 balíčky, které můžete platit buď měsíčně, nebo ročně, v případě roční platby samozřejmě společnost nabízí zajímavou slevu a již tak levné úložiště se stává ještě levnějším. Konkurovat mu z hlediska ceny je skutečně těžký úkol. Společnost G Cloud se také chlubí, že již 5,99 € (151 KČ) / poskytuje neomezený prostor za měsíc. Pokud chcete platit ještě méně, je k dispozici program za 1,99 € (50 Kč) měsíčně za 100 GB prostoru nebo 3,99 € (100 Kč) měsíčně za 1 TB prostoru. Ceny jsou zde opravdu nízké.

Samozřejmě, stejně jako u neomezeného úložiště, i neomezené má své limity, ale určitě vám poskytne dostatek prostoru pro klasické ukládání fotografií a dat. G Cloud poskytuje kvalitní mobilní aplikaci, kterou můžete využít k zálohování telefonních kontaktů, textových zpráv, seznamu hovorů, ale i dokumentů, fotografií nebo hudby. Zabezpečení je zajištěno prostřednictvím vysokého standardu šifrování 256 AES.

Nevýhody služby G Cloud se týkají především rychlosti a prostředí PC. Tento cloud se specializuje především na mobilní zařízení. Při ukládání i stahování jsme sice nedosáhli takových výsledků jako konkurence, ale i tak se jedná o dobrou přenosovou rychlost, která bude běžným uživatelům stačit. Rozhraní PC prostředí je nesrozumitelné, zde je opravdu potřeba převléknout kabát, zvláště pokud ho porovnáme s mobilním prostředím G Cloud, to je pěkné a přehledné. Nepříjemná je absence úpravy kancelářských souborů a fotografie mají jen základní funkce jako sdílení a otáčení. Nenašli jsme ani komplexnější sdílení pro uživatele

Ceny a úložné kapacity služby G Cloud

gcloud-prices

Cena je vynikající. G Cloud nabízí vysoký standard za pár eur. První balíček, který cenou konkuruje službě Gdrive od společnosti Google, je pro 1,99  € (50 KČ) / měsíc a nabídne vám 100 GB. Jedná se o dobrou nabídku, ale nedostatek nástrojů ve srovnání s konkurencí a jistě i nedostatky, které jsme zmínili výše, nedělají tento balíček tak atraktivním. Za pozornost určitě stojí další dva balíčky, kde pro 3,99 (100 Kč) € / měsíc získáte 1 TB (1 000 GB) a zní naprosto fantasticky neomezený prostor pro 5,99 € (150 KČ) / měsíční

G Cloud v mobilu

Služba G Cloud v počítači

Závěrečné hodnocení

Pokud hledáte velký prostor a jste především mobilní uživatel, navíc za dobrou cenu, není důvod váhat. Úložiště G Cloud vás nezklame. Neomezené úložiště za 5,99 € (150 KČ) měsíc nedává, i když kdo. Skvělá mobilní aplikace zálohuje celý telefon včetně kontaktů a textových zpráv. Fotografie a videa se snadno ukládají a lze je prohlížet na počítači, ale v zastaralém prostředí. Bezpečnost je silnou stránkou, ale rychlost by mohla být o něco lepší.