Hudba Mp3 ke stažení zdarma | 2024

mp3 ke staženíZpůsob poslechu hudby se v průběhu desetiletí změnil. Většina z nás si jistě pamatuje staré vinylové desky, které byly následně nahrazeny CD přehrávači MP3. Později se z fyzických disků staly digitální a streamovací hudební služby v našich chytrých telefonech, počítačích a tabletech. Streamování je pohodlné, nabízí široký výběr hudby, nezabírá místo v zařízení a zpřístupňuje hudbu všem.

Ačkoli jsou dnes velkým trendem online služby pro streamování hudby, mnoho lidí stále dává přednost klasickému poslechu skladeb, tedy jejich stažení do svého zařízení. V takovém případě se nemusí obávat, že budou někde se slabým internetovým připojením, protože budou mít hudbu staženou ve svém zařízení a mohou ji poslouchat offline. Některé služby samozřejmě nabízejí i offline poslech, ale za ten je třeba si připlatit. Upozorňujeme na weby, které "převzaly štafetu" po skončení populárního webu Uloz.to a hudbu si na nich můžete bez problémů stáhnout do svého zařízení.

Rada pro začátečníky: dobrou možností, jak stáhnout více skladeb najednou, je vyhledávání v archivech - to znamená, že si můžete stáhnout celé album ve formátu zip, rar nebo 7z. Pak je třeba archiv rozbalit, například pomocí známého programu. Winraru. Tento program je zdarma.

Tyto služby nabízejí možnost stahovat hudbu (mp3) zdarma a za malý poplatek rychle a pohodlně:

1. eDisk

Stránka, která se měsíc od měsíce zvětšuje a je skvělá pro stahování nejnovějších filmů, písniček, knih nebo her. Pokud se však rozhodnete vyhledávat, s největší pravděpodobností narazíte na vybranou skladbu MP3 nebo její videoklip. Stejně jako Uložto nebo Datoid nabízí eDisk uživatelům možnost omezeného počtu bezplatných stažení nebo kredit na vyplacení peněz, který zahrnuje určité výhody.

Bezplatné stahování skladeb

Stahování je možné pouze jednou za 24 hodin, rychlost stahování je omezená, lze stáhnout pouze jeden soubor.

Po zakoupení úvěru

Neomezená rychlost stahování, přerušované stahování, podpora správce stahování, stahování více souborů najednou, podpora pokračování stahování. V eDisku si můžete vybrat z pěti možností dobíjení kreditu podle velikosti dat. Cena je přijatelná a opět máte možnost platit kartou, rychlým bankovním převodem nebo SMS (pro nejmenší a nejlevnější variantu).

KreditCena
80 000 MB149 Kč
180 000 MB249 Kč
490 000 MB499 Kč
990 000 MB799 Kč

Hodnocení: 8 / 10

Bezplatné stahování: ANO

2. FastShare

fastshare

Jedná se o web, který uživatelům nabízí rychlé stahování, sdílení a ukládání hudby a dalších souborů. Obsahuje bohatou databázi, ve které najdete široký výběr hudby ke stažení různých žánrů. Stahovat můžete zdarma bez nutnosti zadávat kód nebo heslo. Neuvěřitelnou výhodou je možnost stahovat více souborů najednou, což konkurence u bezplatných účtů nenabízí.

Opět si můžete vybrat z různých možností kreditů, ale pokud plánujete stahovat ve velkém, FastShare nabízí neomezené stahování. V takovém případě získáte neomezený přístup k souborům na FastShare, okamžité přehrávání souborů a možnost používat svůj účet až na pěti zařízeních. Pokud nebudete s Neomezeným stahováním spokojeni, služba garantuje 14denní záruku vrácení peněz.

Účet Premium

Počet MBCenaZpůsob platby
35 000 MB100 KčPlatební karta, expresní bankovní převod
100 000 MB250 KčPlatební karta, expresní bankovní převod
250 000 MB500 KčPlatební karta, expresní bankovní převod

Neomezené stahování skladeb (+1 TB pro soukromé soubory v cloudu FastShare):

DélkaCena
měsíc119 Kč
3 měsíce299 Kč
1 rok999 Kč
3 roky2299 Kč

Hodnocení: 8 / 10

Bezplatné stahování: ANO

3. Datoid

hudba zdarma

Datoid.cz funguje na velmi podobném principu jako Ulož.to a má také podobné vyhledávání, což většině uživatelů usnadní práci. Hudbu nebo filmy můžete stahovat zdarma nebo si vytvořit prémiový účet s dalšími výhodami. Obrovskou výhodou Datoidu je rychlost stahování, která je o polovinu nižší než u konkurence v noci.

Stahování hudby zdarma

Jeden slot pro stahování, maximální rychlost 300 kB/s, nepodporuje stahování a vícevláknové zpracování.

Účet Premium

Neomezené sloty pro stahování, neomezená rychlost, přerušované stahování a podpora více vláken. Služba nabízí několik typů kreditů podle velikosti dat, ze kterých můžete stahovat obsah. Platit můžete kreditní kartou, rychlým převodem peněz nebo dokonce pomocí služby Bitcon. Nejlevnější variantu můžete zaplatit pouze pomocí SMS. Noční stahování probíhá od 0:00 do 20:00 hodin.

Velikost datCena1 GB v noci1 GB během dne
20 000 MB99 Kč2,53 Kč5,07 Kč
85 000 MB190 Kč1,14 Kč2,29 Kč
215 000 MB390 Kč0,93 Kč1,86 Kč
460 000 MB690 Kč0,77 Kč1,54 Kč
910 000 MB1090 Kč0,61 Kč1,23 Kč
1 280 000 MB1390 Kč0,56 Kč1,11 Kč

* ceny jsou matematicky zaokrouhleny
** ceny v tabulce jsou zapsány podle aktuální slevy

Hodnocení: 8 / 10

Bezplatné stahování: ANO

4. Free Music Archive /FMA/

FMAPokud patříte k nadšencům do nezávislé hudby, je pro vás Free Music Archive, zkráceně FMA, tím pravým místem. Stránky fungují jako obrovská databáze hudebních nadšenců, kam může kdokoli nahrát své skladby, a to zdarma. Dnes se FMA chlubí tím, že má na webu stovky tisíc Mp3 od více než 35 000 umělců. A teď to nejlepší, vše je vám k dispozici zcela zdarma. Jediné, co potřebujete, je účet na této stránce, při registraci musíte ověřit svůj e-mail a můžete si stáhnout cokoli, co na stránce najdete. Hlavní omezení se týká práv, hudbu, kterou si zde stáhnete, nesmíte nijak zpeněžit ani vydávat za svou vlastní. To je samozřejmé, ale pro jistotu je dobré na to upozornit. 

V přehledném menu na hlavní stránce můžete vyhledávat podle interpreta nebo názvu skladby, ale působivé výsledky získáte, pokud si vyberete jednu z nabízených kategorií (pop, rock, hip-hop, folk, elektronika, klasika,...) a pole pro vyhledávání necháte prázdné. Zobrazí se kompletní seznam dané kategorie. Velkou výhodou služby je možnost poslouchat vše online, prostřednictvím prohlížeče, nebo si jedním kliknutím stáhnout mp3 a celá alba do počítače či mobilu. Jednotlivé skladby nebo interprety si můžete přidat do kategorie oblíbených a kdykoli se k nim vrátit. Komerční interprety z rádií zde samozřejmě najdete jen sporadicky, tato služba je zaměřena na hudební nadšence a nezávislou scénu. Není třeba mít předsudky, i když kvalita není vždy vysoká, můžete zde někdy objevit opravdu dobrou hudbu zdarma.

Výhody:

  • Možnost poslechu hudby online
  • Všechny mp3 zdarma
  • 35 000+ nezávislých autorů
  • Úplná legálnost obsahu

Nevýhody:

  • Minimum komerčních autorů (pro některé výhodou)

Hodnocení: 7 / 10

Bezplatné stahování: ANO

5. Free-MP3-Download

freeMp3

Zahraniční služba Free MP3 Download (přeloženo jako něco jako mp3 ke stažení zdarma) je známá stránka pro přímé stahování hudebních souborů MP3 do počítače nebo mobilního telefonu. Výhodou je, že nepotřebujete žádný placený program a do vyhledávacího formuláře zadáte skupinu nebo skladbu, o kterou máte zájem. Poté vyberete požadovaný soubor MP3 ze seznamu a kliknete na tlačítko "stáhnout", další volbou je výběr kvality souboru. Obvykle Free MP3 Download nabízí kvality jako: 128kbps / 320kbps nebo dokonce flac, což je téměř bezeztrátový hudební záznam vysoké kvality. Potvrdíte Captchu a můžete stahovat prostřednictvím tlačítka: Stáhnout. 

Nevýhody této mobilní služby rozhodně zahrnuje rozhraní (prostředí). Zpočátku je trochu složité se v něm orientovat a zjistit, kam vlastně zadat název skladby / autora. Při druhém nebo třetím použití se však již budete umět orientovat. Nelíbí se nám reklamní vizuální smog, ale na druhou stranu chápeme, že služba, která poskytuje obsah zcela zdarma, musí nějak fungovat. Nemůžete stahovat celá alba, stáhnete si pouze jednotlivé MP3.

Velká výhoda je, že Free MP3 je zcela zdarma. Projekt žije pouze z reklam a nevyžaduje žádnou registraci. Vše je poměrně rychlé, ale stahuje se soubor po souboru do mobilu nebo počítače.

Hodnocení: 7 / 10

Bezplatné stahování: ANO

Stahování hudby z Ulož.to (přerušeno)

Aktualizováno 2024: Služba Uloz.to, jak ji známe, končí a vyhledávání se od prosince 2023 zásadně změní. Více informací o této změně si můžete přečíst v následujícím článku: Uloz.to končí

Tato stránka je o první možnost pro uživatele, kteří chtějí zdarma stahovat soubory (obrázky, filmy, písničky, mp3, videa, dokumenty). Musí však počítat s tím, že bezplatné stahování bude mnohem pomalejší. Uživatelé si oblíbili snadné vyhledávání a žádný složitý proces při stahování. Vyhledávač Gozodíky čemuž je nejvyhledávanějším souborem zaměřeným na ochranu dat a soukromí. Neukládá historii vyhledávání, a proto neprodává údaje o vašem vyhledávání inzerentům. Soukromí je pro ně na prvním místě.

Uživatelé, kteří si tento web oblíbili, si možná všimli, že se v některých důležitých ohledech změnil. Kvůli změně legislativy Uložto vypnulo své klasické vyhledávání, na které jsme byli zvyklí mnoho let, a přešlo na externí služby - tzv. vícenásobné vyhledávací stránky. Většinu odkazů nyní naleznete pomocí nově zabudovaného Vyhledávač GOZO. Databázový soubor je však stále nezměněný, tedy obrovský.

Vyhledávání hudby - Stahování celých alb

Po otevření klasického Uloz.to odkazu na vyhledávací pole zadejte název skladby, kterou chcete stáhnout. Nabídne vám také vyhledání souboru pomocí jiných vyhledávacích služeb. Pokud některou z nich preferujete, můžete ji použít, ale pokud ne, automaticky vás v novém okně přesměruje na vyhledávač GOZO. 

Uložit tuto mp3

Pokud máte zájem pouze o jednotlivé skladby (mp3) přepnout vyhledávání na zvukové soubory., v liště pod oknem vyhledávače klikněte na položku DALŠÍ a po otevření nových možností klikněte na AUDIO. Soubory mp3 můžete pohodlně stahovat přímo do počítače nebo mobilu.

Ulozto hudba zdarma mp3

Po kliknutí na soubor, který chcete stáhnout, se zobrazí možnosti stažení souboru. rychlý nebo pomalý. Rychlé stahování je zpoplatněno, ale po kliknutí na pomalé stahování se soubor stáhne. Zdarma. Pokud se rozhodnete pro placený program, ceny nejsou vysoké a balíčky lze pohodlně dobíjet kartou nebo SMS. Nejlevnější datový balíček (10Gb - 1,9 €) vystačí odhadem na 2000 skladeb. Ceny SMS jsou však méně výhodné, než když zvolíte klasickou platbu kartou. O bezpečnost se bát nemusíte, protože se jedná o dlouholetou stálici na slovenském i českém trhu.

hudba zdarma

Historie a zajímavosti MP3

Hlavním mozkem vývoje MP3 byl Karlheinz Brandenburg, známý také jako "otec MP3". Fraunhoferovi byl na tuto technologii udělen patent v dubnu 1989. Podle Brandenburga formát MP3 téměř neexistoval. V roce 1991 při testu modifikace kódování nefungovalo. Naštěstí však dva dny před odevzdáním první verze kodeku MP3 byla zjištěna a vyřešena chyba kompilátoru. Nástup formátu MP3 měl také významný dopad na hudební průmysl. Možnost snadného stahování a sdílení hudebních souborů vedla k poklesu prodeje fyzických hudebních alb. Zároveň však vytvořil nové možnosti pro umělce, jak oslovit širší publikum. Umělci nyní například mohli publikovat svou hudbu online, aniž by potřebovali nahrávací společnost. 

Některé zajímavosti o formátu MP3

  • MP3 vyvinula německá společnost Fraunhofer-Gesellshaft, která je také vlastníkem patentu na technologii MP3.
  • Od roku 2017 ji sami tvůrci považují za hotový projekt.
  • Navzdory široké podpoře a popularitě tvůrci ukončili oficiální podporu a uvolnili patenty MP3 pro veřejnost.
  • Stahování souborů MP3 se ve světě stalo fenoménem a již dvě desetiletí definuje součást kultury.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *