Recenze: Sync

Poslední aktualizace: 08.02.2024

sync-logo-optimalizované
Rychlost 89%
Funkce 82%
Prostor 92%
Fotografie 68%
Cena / kvalita 89%

Zdarma: 5 GB

Hodnocení: 8 / 10

Úložiště Sync.com je stálicí a jedním z nejznámějších na světě. Cloud ze Spojených států se jistě dostal do popředí díky bohatému prostoru, který vám poskytne první balíček: 2 TB za přibližně 8 eur (200 Kč) měsíčně. Synchronizace je také velmi populární pro obchodní řešení, Vzhledem k tomu, že poskytuje kvalitní Sdílet a v placené verzi také možnost používat nástroje Office, jako je Word a Excel. Musíte však mít Zakoupeno od oficiální balíček společnosti Microsoft a propojte jej s úložištěm.

Výhody

 • Poměr cena/prostor
 • Neomezený přenos souborů
 • Rychlost
 • Mobilní aplikace
 • Zálohování a synchronizace 
 • Obnovení smazaných souborů
 • Vhodné pro rodiny nebo týmy
 • Zabezpečení
 • Vhodné také jako obchodní řešení

Nevýhody

 • Prostředí by mohlo být hezčí
 • Fotografie mají pouze základní funkce
 • Málo možností přizpůsobení
 • Skromná mobilní aplikace

Výhody funkce Sync jsou především v kvalitě synchronizace mezi počítačem, systémem Android nebo IOS. Tento cloud byl postaven na myšlence rychlé a efektivní výměny souborů. Sync poskytuje řešení pro rodiny i firmy. Díky sdíleným složkám a odkazům můžete posílat soubory přesně tam, kam potřebujete. Pokud máte dobré heslo, nemusíte se obávat o zabezpečení. Sync se může pochlubit vysokým zabezpečením díky šifrovanému přenosu souborů a v případě placených balíčků můžete využít i zakoupenou sadu nástrojů Office. Potěší také mobilní aplikace a neomezený přenos souborů. Cena a úložný prostor jsou téměř bezkonkurenční.

Služba Sync.com má také nevýhody. Zklamalo nás prostředí prohlížeče, které je opravdu velmi skromné. Někdo by řekl minimalismus, jiný absence nástrojů. Největším nedostatkem jsou fotografie. Je velká škoda, že Sync tuto část úložiště zanedbává. Základní nástroje zde chybí, stejně jako samotné prohlížení v prohlížeči je někde na úrovni roku 2005. Samotná mobilní aplikace opět sleduje myšlenku minimalismu, a tak se nám zdá, že Sync nechce jít s dobou.

Ceny a kapacita úložiště Sync.com

Cena je silnou stránkou systému Sync. Za 8 € (200 Kč) měsíčně získáte 2 TB prostoru a neomezený přenos souborů. Za 20 € (504 Kč) získáte až 6 TB. Sync nabízí také řešení "pro týmy". V případě týmů je účet omezen na minimálně 2 a maximálně 100 uživatelů nebo až na 1 000 uživatelů v případě nejdražšího balíčku Advanced, kde zaplatíte 15 € (378 Kč) za uživatele. Týmové balíčky jsou samozřejmě odnoží podnikových řešení, ale je třeba říci, že týmové balíčky jsou vhodné i pro rodiny. Nejlevnější týmový balíček má 1 TB na uživatele a za jednoho uživatele zaplatíte 5 € (126 Kč), záleží jen na vás, kolik uživatelů si zaplatíte, ale minimum jsou dva účty. Sync je skvělý synchronizační nástroj a jeho ceny rozhodně patří k nejlepším na trhu.

Synchronizace v mobilním telefonu

Synchronizace s počítačem

Závěrečné hodnocení

Sync je jedním z nejlepších cloudů v mnoha ohledech. Podle oficiálních údajů má nyní služba Sync více než 1,7 milionu uživatelů a denně jsou sdíleny více než 4 miliony souborů. To vypovídá o kvalitě, kterou služba Sync nabízí. Pokud hledáte úložiště především pro synchronizaci a dostatek prostoru, jste na správném místě. Pokud však úložiště využíváte také pro fotografie, doporučujeme vám podívat se na konkurenty, jako je např. Mega nebo pCloud. Pravdou však zůstává, že Sync nabízí levné, rozsáhlé a bezpečné úložiště.