Ulož.to, jak ho známe, končí (aktualizováno 2024)

Ulož.to rozhodně nemusíme nikoho představovat. Český server se těší velké oblibě díky možnosti stahování filmů, hudby, her či jiných souborů. Ulož.to fungovalo na principu nahrávání libovolného obsahu, který je pak veřejně sdílen. Dodnes jej využívají desetitisíce návštěvníků, kterým zůstávají oči pro pláč.

uloz.to konec

Aktualizace 23.03.2024 - Ulož.to se nadále přeorientovává na online úložiště a přizpůsobuje tomu své webové stránky. Ani v průběhu března 2024 nebude možné stáhnout dřívější bohatý obsah, který Ulož.to mělo, ale společnost se chce přeorientovat na podnikové nebo osobní cloudové technologie. Je třeba dodat, že Uloz.to se snaží zaujmout tím, že nabízí opravdu velkorysé datové balíčky. A nabízí až 50 GB bezplatného úložiště pro vaše dokumenty a média. Pokud potřebujete více prostoru, nabízí až 10 TB za 6 eur/měsíc. Výše uvedené balíčky jsou ještě výhodnější, více se můžete přesvědčit na přiloženém obrázku aktuálních cen Ulož.to.

Ceny a předplatné Ulož.to Disk 2024

saveodiskceny

 

Aktualizace 22.02.2024 - Ulož.to před několika dny spustilo nový projekt s názvem "Send", který umožňuje anonymní sdílení souborů mezi uživateli. Jedná se vlastně o podobnou funkcionalitu, jakou mělo Ulož.to nedávno. Služba Send je však specifická a pravděpodobně se snaží obejít legislativní předpisy. Obsah na Send byl dostupný pouze po určitou dobu - jeden rok, a byl zde také limit na počet stažení do 10 000. V případě, že by se obsah na Sendu objevil, bylo by to pro něj velmi obtížné. Po dosažení tohoto limitu by byl daný soubor smazán. Nedávno však Ulož.to službu Send opět zastavilo a odkaz v současnosti vede na podstránku: https://upload.nolog.cz/. Zdá se, že Ulož.to ještě neřeklo poslední slovo a hledá způsob, jak vrátit populární obsah na domácí trh.

Konec služby Ulož.to?

Jak Ulož.to informuje na svých webových stránkách, zásadní změny ve fungování se dotknou nejen klasického úložiště, ale také PINKfile.cz, který je známý svým pornografickým obsahem. Služba Ulož.to Live se řídí jinou legislativou, a proto se jí tyto změny nedotknou. "Změny jsou vynucené v reakci na přicházející evropskou legislativu známou jako Digital Services Act (DSA), jehož cílem je zajistit řádné fungování jednotného trhu, zachovat bezpečné prostředí online a chránit základní práva uživatelů.. Služby cloudového úložiště budou od pátku 1. prosince 2023 dostupné pouze registrovaným uživatelům. Ti nyní budou moci pracovat pouze se soubory, které do úložiště sami nahráli. Soubory nebude možné veřejně sdílet. ani obsahově." Ulož.to se tak stane klasickým datovým úložištěm, jako je např. Disk Googlenebo Mega Cloud.

Server také dodává, že pokud platící uživatelé nemají zájem službu dále využívat, mohou svůj účet zrušit nebo přejít na balíček FREE. V takovém případě jim může být vrácen poplatek za předplatné v poměrné výši podle toho, jak službu využívají. Uživatelé se prý nemusí obávat ztráty vlastních souborů.

Právě nedávno prošel server velkou změnou, ale veřejné sdílení zůstalo zachováno. Změnil se způsob vyhledávání souborů (dříve bylo možné vyhledávat prostřednictvím externí služby Gozo), ale stránky a samotné vyhledávání se staly méně přehlednými. To však nezastavilo právní spory s držiteli práv a server jim nadále čelil.

Služba Ulož.to v pravém slova smyslu nezaniká, ale její nejoblíbenější funkce budou odstraněny.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *