Zvýšení cen služby Netflix

Není překvapením, že lídrem trhu se v loňském roce stala také streamovací služba Netflix. Za poslední tři měsíce roku 2023 se jí podařilo získat až 13 milionů nových předplatitelů. Její šílený růst byl způsoben omezením sdílení účtů, které zavedla v minulém roce. Díky tomu se její celosvětová základna předplatitelů zvýšila na 260 milionů, což jí dává obrovský náskok před světovou dvojkou Disney+, která má po ztrátě divácké základny v Indii "jen" 150 milionů předplatitelů.

netflix-ceny

Netflix nedávno změnil svou politiku pro předplatitele a vypadá to, že se změnami nehodlá přestat. Začala zákazem sdílení hesel, ale přidala také levnější předplatné s reklamou. Tentokrát plánuje ze své nabídky vypustit nejlevnější základní předplatné, které vyjde na 7,99 eur a je bez reklam. Předplatitelé tak budou mít dvě možnosti - trpět reklamy, nebo si připlatit. Prvními zeměmi, kterých se zrušení Basicu dotkne, jsou Kanada a Velká Británie. Tam tarif Basic skončí na konci června 2024. Postupně Netflix plánuje zvýšit ceny všech typů předplatného.

Jak se píše v oficiální zprávě streamovacího gigantu: "Vzhledem k tomu, že do Netflixu investujeme a vylepšujeme ho, občas požádáme naše členy, aby zaplatili o něco více, a tím pozitivně podpořili další investice a pokračovali ve zlepšování a rozšiřování našich služeb.." Lze tedy očekávat, že dříve či později se změny dotknou i evropského, a tedy i českého trhu.

Společnost Netflix ve své finanční zprávě vysvětlila, co od ní můžeme v blízké budoucnosti očekávat. Služba bude i nadále licencovat obsah od třetích stran, jako jsou SkyShowtime, HBO Max a Diney+, které jsou Netflixu zavázány a na rozdíl od Netflixu rády nabídnou část svého obsahu Netflixu. Netflix také začne nabízet streamování sportovních přenosů. Služba zakoupila práva například na wrestling, ale sportovní události bude nabízet jen na vybraných trzích, přičemž toho českého se to rozhodně týkat nebude. Je k dispozici ve třech verzích:

voyo

Hledáte alternativu k Netflixu?

Vyzkoušejte Voyo pro 159 Kč / měsíc

Cena Netflixu 2024

 ZákladníStandardníPremium
Cena:199 Kč259 Kč319 Kč
RozlišeníHD (720p)Full HD (1080p)4K + HDR
Počet zařízení124

Jaké budou pravděpodobně nové ceny Netflixu?

Po zrušení základního balíčku si nyní budete moci vybrat z následujících nabídek:

  • Předplatné s reklamami -> 5,99 € (151 Kč)
  • Standardní předplatné bez reklam (HD) -> 13,49 € (340 Kč)
  • Prémiové předplatné bez reklam (4K) -> 19,99 € (504 Kč)

Tyto ceny je však třeba brát s rezervou, na českém trhu se mohou lišit. Oficiálně Netflix nové ceny pro český trh zatím nezveřejnil. Příjmy společnosti v poslední době rostou díky příjmům z reklamy, na kterou služba klade stále větší důraz. Důkazem toho je, že Netflix začíná rušit své nejlevnější balíčky a nahrazuje je o něco levnějším předplatným s reklamou. To je pro společnost finančně výhodnější. Netflix zatím reklamu v České republice ani ve střední Evropě nezavedl, ale je jen otázkou času, kdy sem přijde. Dosud byla streamovací služba Netflix ve své cenové politice opatrná, ale s výrazným nárůstem předplatitelů může kdykoli zrychlit zvyšování cen.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *